Kate Backinsale

10. dubna 2006 v 11:49 | me, me and me:-)=A.r.w.e.n |  Amy Lee, Avril Lavigne a spol
KATE BECKINSALE
Rodné jméno: Kate Beckinsale
Výška: 173cm

Kate Beckinsale se narodila 26. července 1973 v Anglii, po většinu života bydlela v Londýně. Její matka Judy Loe pracovala jako herečka a objevila se v mnoha filmech a dramatech v převážně Britské produkci. Otec Richard Beckinsale narozený v Nottinghamu v Británii byl velice oblíbeným hercem v sedmdesátých letech. Hrál ve filmech "Rising Damp" (1974), "Porridge" (1973) a dalších. Bohužel v 32 letech tragicky zemřel.

Kate studovala soukromou školu U.S. readers Godolphin a Latymerskou školu v Londýně. Když studovala vyhrála dvakrát cenu knihkupce W. H. Smithe - cena mladého spisovatele.Po bouřlivém dospívání(Anorexie...) a zvyk kouřit se dostala k herectví.

Před film. kamerou debutovala úlohou dcery messinského vladaře Hero, jejíž srdce získá florentský šlechtic (Robert Sean Leonard), v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Prosadila se rovněž na druhé straně Atlantiku díky postavě uvážlivé studentky Darlene Davisové, která se během utajeného výletu do exotické země dostane s kamarádkou (Claire Danesová) do tamního vězení pro udajné pašování drog, v dramatu Téměř bez šance (r. J. Kaplan).

Výrazné kreace vytvořila na TV obrazovce: titulní hrdinka Emma Woohouseová v přepisu románu Jane Austenové Emma a náhle osiřelá Flora Posteová, která zreformuje život svých melancholických a hluboce citově založených venkovských příbuzných, v adaptaci parodického románu Stelly Gibbonsové Farma Cold Comford.

V roce 1995 se zúčastnila s divadelním souborem Thelmy Holtsové britského turné s inscenací Čechovova Racka. Ze vztahu s britským hercem Michaelem Sheenem má dceru Lilly. Její starší nevlastní sestra Samantha Beckinsaleová se rovněž věnuje herectví.

V poslední době zazářila rolí upíra ve velkofilmu Underworld a krásné Anny v kasovním trháku Van Helsing, kde si zahrála po boku Hugha Jackmana. Momentálně jde do kin film Aviator, kde ztvárnila postavu Avu Gardner. Dalším filmem, kde naše Kate zazáří je film Underworld 2 a v přípravě je na rok 2006 další film Click.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama